O FIRMIE

 

Nasza firma zarejestrowana jako spółka jawna w Sadzie Rejonowym w Gliwicach jest prywatna pracownią architektoniczną założoną w 1990 roku.


Założyciele, Danuta i Grzegorz Sowińscy, po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej i zdobyciu doświadczenia zawodowego w dużych biurach inżynierskich rozpoczeli samodzielną działalnośc architektoniczna.

Udział w realizacji duzych inwestycji oraz wieloletnia praktyka zawodowa przełożyła się na obecnie sprawne działanie przy wykonywaniu i uzgadnianiu dokumentacji projektowej oraz realizacji inwestycji budowlanych. Nie boimy się nowych wyzwań projektowych, mamy doświadczenie zdobyte w samodzielnej realizacji dużych obiektów; hal widowiskowo-sportowych, hal przemysłowych i budynkow mieszkalnych, które pozwala nam podjąć się realizacji innych ambitnych projektów.


 

 

ZESPÓŁ

 

Zatrudnieni projektanci architekci posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe, poparte uprawnieniami projektowymi. Tworzymy zgrany i ambitny zespół. Przy większych projektach nawiązujemy współpracę z innymi pracowniami architektonicznymi oraz branżowymi na terenie kraju.

Dzięki takim rozwiązaniom nauczyliśmy się działania w dużych zespołach, co skutkuje ogólnym wzrostem jakości naszych usług. Współpracujemy z doświadczonymi inżynierami i firmami branżowymi. Dokonujemy ich wyboru zgodnie z wymaganiami realizowanego tematu oraz potrzebami inwestora.

Nasi stali kooperanci to fachowcy i firmy z długoletnim stażem w branży projektowo- wykonawczej. Posiadają wiedzę i uprawnienia do wykonywania reprezentowanych specjalności. 

 

SPRAWNE DZIAŁANIE

Zdobyte doświadczenie podczas wieloletniej praktyki zawodowej, pozwala nam na zorganizowanie kompleksowej obsługi projektowej zleconych inwestycji budowlanych. Wedle wypracowanych zasad, dzielimy pracę pomiędzy poszczególnych projektantów. Wyznaczamy osobę prowadzącą temat, która rzetelnie sporządza plan terminowy wykonania zadania. Następnie dobiera współpracowników tak, aby spełnić postawione przez inwestora założenia. Każdy z architektów oprócz podstawowych czynności projektowych posiadł dodatkową wiedzę, czyniącą go specjalistą w konkretnej dziedzinie. Dzięki temu dzielimy zadania według specjalności, aby sprawniej realizować zagadnienia projektowe.

 

 

SCHEMAT PRACY

Organizujemy czas pracy tak, aby koncentrować swoją uwagę na jednym zadaniu projektowym. Takie skupienie pozwala na szersze zrozumienie danej problematyki. Dzięki temu zapewniamy kompleksową pomoc klientowi, a nasze pełne zaangażowanie pozwala zrealizować zlecony projekt inwestycyjny rzetelnie oraz terminowo. Jednocześnie jesteśmy dyspozycyjni i elastyczni podczas trwania całego procesu przygotowywania dokumentacji projektowej. Nasi dotychczasowi klienci docenili taki sposób działania. Pozwala to nam także na szybkie i skuteczne uzgadnianie warunków technicznych planowanej inwestycji, uzyskanie opinii i zezwoleń oraz późniejszy nadzór nad realizacją projektu. W czasie całego procesu planowania, służymy radą i proponujemy alternatywne rozwiązania najkorzystniejsze z punktu widzenia kosztu i eksploatacji projektowanych obiektów, nie zapominając o walorach architektonicznych.

Kładziemy nacisk na prawidłową koordynację podczas trwania całego procesu projektowego. Dbamy o komunikację pomiędzy poszczególnymi inżynierami. Zasady te stosujemy zarówno w trakcie powstawania koncepcji, projektu budowlanego, jak również wykonawczego. Odzwierciedleniem tego jest uzyskanie wyczerpującej dokumentacji. Pozwala to na sprawne przeprowadzenie procesu budowlanego oraz przyczynia się do redukcji kosztów całości inwestycji oraz gwarantuje jej terminowe wykonanie.

 

 

 

ZESPÓŁ PROJEKTOWY

  

mgr inż. arch.

Grzegorz Sowiński

projektant z uprawnieniami

 

mgr inż. arch.

Danuta Sowińska

 

 

mgr inż. arch.

Renata Baczkowska

projektant z uprawieniami

 

mgr inż. arch.

Anna Snieżek

projektant z uprawieniami

 

PODSTAWOWA LISTA REFERENCYJNA

 

  Hala widowiskowo-sportowa „PODIUM” w Gliwicach - 15 tys. widzów
  Pływalnia sportowa „OLIMPIJCZYK” w Gliwicach - basen dł. 50 m
  Hala produkcyjna i budynek biurowy firmy AGROTEX w Żorach
  Pływalnia i hala widowiskowo-sportowa dla Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  Stadion miejski przy ul. Bukowej w Katowicach - 18 tys. widzów
  Osiedle mieszkaniowe w Gliwicach przy ul Kozielskiej - 8 budynków wielorodzinnych
  Dwie hale magazynowe firmy POLCAR - pow. łączna 40 000 m2
  Hale produkcyjne i magazynowe firmy GLASPOL w Pruszkowie i Jaroszowcu
  Hala produkcyjna firmy MARTIFER w Gliwicach - pow. 20 000 m2

 

Pełna lista referencyjna - pobierz